تبلیغات
حقوق بانکی - جعل در چک
تاریخ : دوشنبه 22 اسفند 1390 | 12:23 ب.ظ | نویسنده : احمد ولی پور
پرسش و پاسخ چک

جعل در چک جعل در سند رسمی نیست .

سؤال: آیا جعل در چک جعل در سند رسمی محسوب است یا خیر؟

شماره و تاریخ نظریه: 6591/7 14/12/1368

نظریه اداره حقوقی

با توجه به تعریف سند رسمی در ماده 1287 قانون مدنی چک هر چند از اسناد لازم الاجرا است سند رسمی شناخته نمی شود و جعل در آن جعل در سند رسمی نیست.


طبقه بندی: حقوق بانکی،