تبلیغات
حقوق بانکی - عدم لزوم حضور متهم به صدور چک در دادگاه
تاریخ : دوشنبه 22 اسفند 1390 | 12:19 ب.ظ | نویسنده : احمد ولی پور

پرسش و پاسخ چک

حضور متهم به صدور چک بلامحل در دادگاه ضروری نیست .

سؤال : آیا بدون حضور متهم به صدور چک بلامحل می توان به اتهام وی رسیدگی نمود یا خیر؟

شماره و تاریخ نظریه: 621/7 1/2/1363

نظریه اداره حقوقی

ماده 290 قانون اصلاح موادی از قانون آئین دادرسی کیفری فقط صدور رأی غیابی در مورد جرائم و اموری که جنبه حق الهی دارد را ممنوع کرده است و لاغیر بنابراین صدور چک بلامحل مشمول مقررات ماده فوق نبوده و عمل به مفاد ماده 21 قانون صدور چک فاقد اشکال قانونی است.


طبقه بندی: حقوق بانکی،